Posuvné brány od Loquens s. r. o.

 • Rolety

  Dodáváme (vč. montáže) 24 barevných provedení od těch nejjednodušších bez potisku až po imitace dřevin, pískované, či jednobarevné látkové rolety.

 • Samonosné brány

  Rádi pro vás zhotovíme bránu na přání včetně montáže na místě. Nabízíme záruku na výrobek, i na práce, a provozujeme také servisní služby.

 • Pletivové ploty

  Také vám rádi dodáme pletivové ploty různých variací včetně montáže. Nabízíme záruku na práci i materiál. Samozřejmostí jsou také servisní služby.

Markýzy

zpět na úvod

Jsou praktickým moderním a estetickým zastíněním výkladu, lodžie a terasy. Zaručují příjemné posezení za každého počasí – chrání před sluncem i deštěm. Markýzy se vyrábějí v pevném nebo výsuvném provedení. U výsuvných markýz zajišťují pohyb kloubová ramena, která svým pohybem napínají nebo stahují látku. Pevné markýzy se využívají především jako ozdobné prvky u obchodů, restaurací atd.

Markýzy se montují do stěn, podhledů, do stěn s použitím stříšky nebo jako samostatně stojící (dvojmarkýza). Úhel odklopení od stěny je max. 85 °, min. 45°. Potahová textilie je vyráběná z akrylových vláken, které zaručují dlouhou životnost a stálobarevnost. Látky nabízíme v široké škále barevných vzorů. Konstrukce obou typů markýz je vyrobená ze speciálních hliníkových profilů a odlitků různých tvarů, povrchově upravených komaxitem.

Ovládání

Ruční ovládání
klikou s mechanickou převodovkou (pro menší markýzy a stínící prvky) podle konkrétního provedení.
Motorové ovládání

elektromotory / zn. Somfy / elektrické ovládání markýz

Ovládání:

 • místními tlačítky
 • řídícími jednotkami s časovým spínáním
 • centrálními řídícími jednotkami
 • dálkovým rádiovým ovládáním (RTS)
 • nástěnným či ručním vysílačem

 

Poptávkový formulář

Realizace

Výsuvné markýzy 

01

Je to sluneční clona s dokonalým konstrukčním řešením. Základním prvkem konstrukce je nosný ocelový profil 35×35 mm, pomocí kterého je clona kompletně sestavena a předseřízena na montáž. Cenová dostupnost, velmi dobrá funkčnost a spolehlivost předurčují AZUR pro zastínění teras rodinných domů. 

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

min.výsun

max. šířka

max. výsun

160 cm

1200 cm

300 cm

 

02

Reprezentuje novou generaci výsuvných clon s nosným trojhranným profilem. Použití této clony je možné na terasách, zahradních restauracích, obchodech atd. Použitý trojhranný profil má pevnější torzní vlastnosti a umožňuje lepší montáž při nerovnostech. Navíc oproti konvenční konstrukci se čtyřhranným profilem je tento profil prakticky neviditelný. Komponenty jako nosiče ramen, držáky trubky harmonicky ladí s válcovým tvarem hřídele s látkou.

Komfortní doplňkový mechanismus Ombramatic zajišťuje plynulé nastavení sklonu a tím clona dokáže dokonaleji chránit proti slunci a nežádoucím pohledům.

Poptávkový formulář

 

Mezní rozměry:

 

min.výsun

max. šířka

max. výsun

Trion

200 cm

1800 cm

350 cm

Trion Ombramatic

200 cm

550 cm

300 cm

03

Je to velkoplošná clona vyvinutá speciálně pro velká výsuvná ramena do 500 cm. To je umožněno teleskopickými rameny nové konstrukce. Již poměrně od malé šířky výrobku lze použít čtyři teleskopická ramena.

Markýzy JUMBO se vyznačují vysokou bezpečností (při poruše nedochází k vystřelení ramen, ale pouze k jejich plynulému vyjetí), vysokou stabilitou, maximálním napnutím látky a rovnoběžnou polohou ramen vůči látce bez zlomů. Tyto důležité znaky dovolují, aby plocha konstrukce jednoho výrobku byla až 60 m2.

Ovládání clony je zajištěno motorem.

Velmi vhodným doplňkem mimo jiných senzorových ovládání je větrná automatika.

Poptávkový formulář

 

Mezní rozměry: 

min. šířka

min.výsun

max. výška

max. výsun

390 cm

350 cm

1200 cm

500 cm

04

markýza je určena pro univerzální použití ke stínění teras, zahradních posezení, stejně jako v gastronomii. Jedná se o markýzu s trojhranným nosným profilem, který spolu s universálními upevňovacími konzolami umožňuje montáž na stěnu, na strop nebo na krokvové konzoly.

Markýzu je možno vybavit komfortním mechanismem Ombramatik, který umožní plynulé nastavení sklonu markýzy. 

Poptávkový formulář

 Mezní rozměry:

 

min. šířka

min.výsun

max. šířka

max. výsun

Selekt S 8130

150 cm

120 cm

1800 cm

350 cm

Selekt S 8130

460-950 cm

600 cm

1800 cm

400 cm

05

Svým elegantním vzhledem je určena k zastínění teras a balkónů v soukromé sféře, zároveň lze tuto markýzu použít i pro zastínění objektů. Optimální pevnost hliníkové konstrukce je dosažena integrovanou stříškou. Při stažené markýze zabezpečuje stříška ochranu látky a mechaniky od venkovních nečistot. Systém konzol umožňuje jednoduchou a časově nenáročnou montáž na stěnu nebo na strop.

Na větší rozměry je určena varianta "Ideal-plus". Touto markýzou je možno zastínit plochu až 21m2.

Obě varianty markýz lze vybavit ovládáním převodovkou s klikou nebo elektromotorem. Prostřednictvím různých variant řídících systémů (např. automatika slunce/vítr nebo dešťové čidlo) lze markýzy ovládat velmi komfortním způsobem. 

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

 

min. šířka

max. výsun

max. šířka

výsun

Ideal S 4150

150 cm

100 cm

500 cm

250 cm

Ideal plus S 4160

150 cm

100 cm

600 cm

300 cm

2. Kazetové markýzy 

06

kazetová clona s kastlíkem malých rozměrů je výrazným doplňkem sortimentu v oblasti uzavřených slunečních clon.

Elegantní vzhled kazetové clony s minimálními rozměry kastlíku 12,3×21,5 cm umožňuje její použití při požadavku maximálních rozměrů zastínění 500×225 cm. Praktický upevňovací systém je vhodný pro montáž na stěnu i strop. Dokonalé ukrytí látky v kastlíku umožňuje výrazné prodloužení její životnosti.

CASABOX se převážně používá jako balkónová clona s využitím možnosti nastavení sklonu od vodorovné do svislé polohy. Tuto clonu je možné dodat včetně volánu. Barva konstrukce je standardně bílá. Za příplatek je možno dodat konstrukci i v jiných barevných odstínech. 

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

min. šířka

min. výsun

max. šířka

max. výsun

190 cm

160 cm

500 cm

225 cm

07

je kompaktní sluneční kazetová clona dokonalé konstrukce se zajímavým tvarem a moderním designem. Při jejím vývoji byly využity desetileté technické zkušenosti a nejnovější poznatky v tomto oboru. Zaoblený tvar kastlíku a předního profilu působí velmi elegantně a nadčasově.

V zasunutém stavu TENDABOX optimálně chrání použitou látku a ostatní mechanismy konstrukce a tím výrazně prodlužuje životnost celého výrobku. Na stranách umístěné upevňovací konzole umožňují jednoduchou montáž a nastavení ramen od vodorovného až do svislého sklonu. TENDABOX splní i nejnáročnější požadavky na estetický vzhled a dlouhou životnost.

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

min. šířka

min. výsun

max. šířka

max. výsun

202 cm

150 cm

600 cm

350 cm

3. Svislé clony 

08

 je svislá clona, která má vzhledově stejné typy profilů jako fasádní clona "Metro light". Samonosný ochranný kastlík se u obou modelů montuje přes vodící lišty. Montáž je možné provést přes vodící lištu, nebo pomocí speciálních konzol. Látka je napínána vlastní vahou spodní tyče, která je dostatečně zatížena.

VERTIKAL BOX

vyhoví stejným požadavkům jako VERTIKAL LIGHT. Je však vybaven ochranným hranatým kastlíkem. Jako nejjednodušší svislá clona může být použita clona VERTIKAL. Dodává se bez ochranného kastlíku a může být namontován na strop nebo fasádu.

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

 

min. šířka

min. výška

max. šířka

max. výška

Vertikal

40 cm

40 cm

500 cm

350 cm

Vertikal box

40 cm

40 cm

500 cm

350 cm

Vertikal light

40 cm

40 cm

500 cm

350 cm

09

je speciálně určen pro fasádní stínění. Tento typ zastínění je výjimečný způsobem vysunování zdola nahoru. Tím optimálně reguluje denní světlo v místnosti.VERIMATIK je vybaven patentovaným plynovým napínacím mechanismem. Díky dokonale vypnuté látce splňuje i náročné testy při síle větru 70 km/hod. Dokonalý vzhled ochranného kastlíku s koncovou uzavírací lištou a postranními vodícími lištami může zároveň sloužit jako dokonalý architektonický prvek. 

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

 

min. šířka

min. výška

max. šířka

max. výška

Verimatik

90 cm

75 cm

300 cm

350 cm

4. Balkonové stínění 

10

je klasická balkónová markýza se sklopnými rameny. Sklopná ramena jsou pod vysokým tlakem pružin, aby bylo zaručeno pevné vypnutí potahu. Ramena je možno nastavit pod úhlem 0° až 170°. Lehká konstrukce dovoluje montovat na menších i větších oknech. Zkosený nosník umožňuje montáž jak na stěnu, tak na strop.Díky velkým možnostem výběru úhlu může být část slunečního záření zachytávána a jeho zbytek optimálně využíván. Ovládání zařízení je umožněno klikou nebo motorem. 

Poptávkový formulář

 Mezní rozměry:

min. šířka

min. výsuv(90°)

max. šířka

max. výsuv(90°)

30 cm

50 cm

450 cm

175 cm

- úhel nastavení 0° až 170°

 

11

 

je speciálně vytvořen pro zastínění zimních zahrad a oken na obytných domech. METRO BOX je balkónová markýza se sklopnými rameny a integrovaným ochranným boxem. Obě výklopná ramena lze nastavit v rozmezí 0°- 170°. Pomocí vysokého pružinového pnutí v ramenech je látka pevně vypnuta. Velmi malý ochranný ranný box, který je upevněn ve vedení sklopných ramen, umožňuje jednoduchou montáž. 

Poptávkový formulář 

Mezní rozměry:

min. šířka

min. výsuv(90°)

max. šířka

max. výsuv(90°)

40 cm

50 cm

450 cm

125 cm

- úhel nastavení 0° až 170°

 

5. Stínění zimních zahrad 

12

 je dodáván v provedení PS 4000 s oválným ochranným boxem a provedení PS 4500. Pomocí patentovaného mechanismu plynových vzpěr v bočním vedení může být stínění montováno ve všech polohách od svislé až po vodorovnou. Elektronicky řízený motor navíjí látku do malého hliníkového boxu. Elektronika zajišťuje optimální vypnutí látky, perfektní uzavření boxu a komunikaci s jinými senzorickými zařízeními jako automatiky slunce, vítr a teplota. Při šířce, nebo výšce nad 300 cm jsou horizontální, nebo šikmá zařízení navíc vybavena příčným profilem (nosný profil látky).

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

 

min. šířka

min. výsuv

max. šířka

max. výsuv

Airomatik PS 4000

85 cm

100 cm

400 cm

350 až 400 cm

Airomatik PS 4500

85 cm

100 cm

550 cm

500 až 600 cm

13

 je speciálně konstruována pro zakrytí velkých ploch, které již nemohou být realizovány jinými typy clon. Stejně jako u typu Airomatik se stará mechanismus plynových vzpěr o neustálé vypínání látky. Tím je zajišťován odstup mezi látkou a sklem pro vzduchovou cirkulaci. Při velkých výsuvech jsou vestavěny jedna až dvě příčné tyče. Při výsunu zařízení je potah pomocí tyčí nadzvedáván. Přirozeně je u tak velkých zařízení důležité, aby při silném větru zařízení automaticky zajelo. K tomuto účelu je vhodné zařízení doplnit automatikou slunce, vítr a teplota. 

Poptávkový formulář

Mezní rozměry:

 

min. šířka

min. výška

max. šířka

max. výsuv

Targa PS 5000

100 cm

150 cm

170 cm

600 cm

NOVINKA

BENDA FÓLIE

Logo

Firma nabízí fólie na okna:

- bezpečnostní fólie
- termoizolační fólie
- protisluneční fólie

(dodávky i montáže)

Web: www.benda-folie.cz

Provozovna

Ke dni 01. 06, 2018 uzavíráme provozovnu "Táborská 61/330, 140 00 Praha 4", zůstává pouze sídlo naší firmy.

Dílna

ulice 5. května 556
252 19 Rudná
okres Praha-západ

Kontakty

Tel: +420 272 654 640
Mobil: +420 777 265 826
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?